Про школу

Середня загальноосвітня школа I-III ступенів №42 м.Києва (СЗШ №42 м.Києва) – сучасний заклад загальної середньої освіти комунальної форми власності. У школі навчається близько _____ учнів з 1 по 11 клас за освітніми програмами, які відповідають державним стандартам . Державні стандарти загальної середньої освіти – це вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувача загальної середньої освіти відповідного рівня.

Рік заснування школи — 1907.

Капітальна реконструкція школи — 2018-2019р.р.

Заклад діє на підставі Статуту та свідоцтва про державну реєстрацію серія АБ № 773803 від 28.02.2013 року.

Мова навчання – українська. Освітній процес здійснюється в одну зміну за п’ятиденним робочим тижнем.

Вивчення іноземних мов: англійська з першого класу.

Матеріальна база школи  https://school42.kiev.ua/materialna-baza/

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами.
Територія та будівля СЗШ №42 м.Києва  відповідає державним вимогам щодо забезпечення умов для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, а саме:

•  доступність прилеглої території до будівлі навчального закладу;
  • безбар’єрний вхід та безперешкодний рух в приміщеннях закладу;
  • доступність до дверних і відкритих прорізів;
  • пристосованість для використання санвузлів та місць відпочинку;

У будівлі школи працюють пасажирські ліфти (2 шт.), на кожному поверсі розміщені санітарні кімнати для дітей з обмеженими можливостями.

Розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти. Відповідно до статті 4 Закону України ”Про освіту”  держава гарантує усім громадянам України та іншими особам, які перебувають в Україні на законних підставах, право на безоплатне здобуття повної загальної середньої освіти відповідно до стандартів освіти.

Гуртки та спортивні секції, які працюють у школі: “Творча майстерня” (4,5 класи), арт-студія «Веселкові барви» (5-11 класи), “Умілі ручки”(4,5 класи), “Майстри”(5-11 класи), «Київський вальс» (2-11 класи), хор “Нотна феєрія”(4,5 класи),спортивно-бальні танці (1-4 класи), “3D моделювання”(7-11 класи),”Юні екскурсоводи”(9-10 клас),плавання (7-11 класи), флорбол (3-5 класи),кіокукшикай-карате-(3-5 класи)”Арт-простір” (4кл),Студія гри на фортепіано (1-2 кл.) Театр “Юні Бешкетники” (1-4 класи)”Акторська майстерня “Дежавю” (5-11 кл.), Студія журналістики (9-11 кл.), робототехніки; Спортивні секції -футбол, тхеквондо, баскетбол, карате,фролбол. Курси вивчення англійської мови.

Освітні та творчі зв‘язки: із Інститутом проблем виховання АПН України;  Київським національним університетом культури і мистецтв (кафедра прикладної культурології); Національним університетом біоресурсів і природокористування України; Київським національним економічним університетом ім. Вадима Гетьмана; Київською державною академією декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Київським університетом імені Бориса Гринчека, Київським університетом
інтелектуальної власності та права Національного університету  «Одеська юридична академія»

На базі школи функціонує музей “Історії Старої Дарниці”.

У школі в 2023/2024 навчальному році працюють 125 педагогічних працівників, серед них:

• кандидати наук – 2;
  • старші вчителі – 18;
  • вчителі-методисти – 8;
  • спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії – 43

ЦІННОСТІ

ПОВАГА. Довіряємо, поважаємо, допомагаємо, чуємо та цінуємо

кожного.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Кожен свідомо ставиться до своїх обов’язків, завдань, правил, цінностей школи та результатів своєї діяльності.

ЗГУРТОВАНІСТЬ.  Єдність та взаємодія з метою досягнення спільних цілей та завдань.

ДУХОВНІСТЬ. Плекаємо рідну культуру, мову, відданість, шану та любов до Батьківщини.

ВІДКРИТІСТЬ. Прозорість, готовність до діалогу та партнерства, постійне прагнення до вдосконалення та розвитку.