Рік заснування школи — 1909р., добудова до основного приміщення – 1974р., капітальна реконструкція — 2018-2019р.р.

Заклад діє на підставі Статуту та свідоцтва про державну реєстрацію серія АБ № 773803 від 28.02.2013 року.

Основною характеристикою діяльності школи є забезпечення якості освіти, що відповідає державним стандартам та творчому потенціалу учнів.

Остання атестація школи проведена у 2016 році. Мова навчання – українська. Навчально-виховний процес здійснюється в одну зміну за п’ятиденним робочим тижнем.

Мова навчання – українська.
Вивчення іноземних мов: англійська з першого класу.

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами.
Територія та будівля закладу освіти  відповідає вимогам щодо забезпечення умов для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, а саме:

 •  доступність прилеглої території до будівлі навчального закладу;
 • безбар’єрний вхід та безперешкодний рух в приміщеннях закладу;
 • доступність до дверних і відкритих прорізів;
 • пристосованість для використання санвузлів та місць відпочинку;

У будівлі школи працюють пасажирські ліфти (2 шт.), на кожному поверсі розміщені санітарні кімнати для дітей з обмеженими можливостями.

Розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти.
Відповідно до Закону України ”Про освіту” (ст.4 п.3) держава гарантує усім громадянам України та іншими особам, які перебувають в Україні на законних підставах, право на безоплатне здобуття повної загальної середньої освіти відповідно до стандартів освіти.

Факультативи: англійської мови та української мови.
Гуртки: “Творча майстерня” (4,5 класи), арт-студія «Веселкові барви» (5-11 класи), “Умілі ручки”(4,5 класи), “Майстри”(5-11 класи), «Київський вальс» (11 класи), хор “Нотна феєрія”(4,5 класи),спортивно-бальні танці (1-4 класи), “3D моделювання”(7-11 класи), “Юний захисник Вітчизни” (7-9 класи),”Юні екскурсоводи”(9-10 клас),плавання (7-11 класи), флорбол (3-5 класи),кіокукшикай-карате-(3-5 класи)”Арт-простір” (4кл),Студія гри на фортепіано (1-2 кл.) Театр “Юні Бешкетники” (1-4 класи)”Акторська майстерня “Дежавю” (5-11 кл.), Студія журналістики (9-11 кл.); Спортивні секції -футбол, тхеквондо, баскетбол, карате. Курси вивчення англійської мови

 • Освітні та творчі зв‘язки СЗШ №42 м. Києва: із Інститутом проблем виховання АПН України;  Київським національним університетом культури і мистецтв (кафедра прикладної культурології); Національним університетом біоресурсів і природокористування України; Київським національним економічним університетом ім. Вадима Гетьмана; Київською державною академією декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
            На базі школи функціонує музей історії Старої Дарниці.

У школі в 2022/2023 навчальному році працюють 117 педагогічних працівників, серед них:

 • кандидати наук – 3;
 • старші вчителі – 18;
 • вчителі-методисти – 8;
 • спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії – 43;
 • спеціалісти першої категорії – 21.

Пріоритетний напрям діяльності закладу освіти— всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних компетентностей для її успішної самореалізації, виховання  вільної,  відповідальної та патріотичної особистості.

Проблеми, над якими працює педагогічний колектив:
Навчальна: підвищення рівня майстерності вчителя для забезпечення високої якості навчання та розвитку творчих здібностей учнів;
Виховна: формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадською позицією, почуттям національної самосвідомості.

Сторінками спогадів про історію школи

У школі №42 на Старій Дарниці досі зберігають кулемет «Максим» і черстві окрайці блокадного хліба з Ленінграда.

ОЛІВЦІ ЗА ДРОВА. За деякими джерелами, які дійшли до наших днів, школа існує з 1907 року, то як церковно-приходська земська школа при фанерному заводі, в яку приймали неграмотних дітей до 15 років, то як гімназія. Її будівля спочатку розміщувався в дохідній садибі якогось домовласника Овсяннікова (нинішня вул. Гродненська), яку він здавав в оренду дачникам. Друга назва «Будинок знань» дістав вже за радянської влади — Дарницька перша трудова школа. У 1926 році садибу віддали пролетарським дітям. За спогадами випускниці 1926 року Лариси Хонич, часи тоді були важкі — щоб протопити школу, діти збирали в дарницькому лісі дрова, з їжі був лише хліб, змащений олією, учням доводилося продавати на ринку дрова, щоб купити олівці і папір.

РАРИТЕТИ. В кінці 20-х років школу перевели в особняк багатія Ящевського (тепер вулиця Празька). У період фашистської окупації Києва 1941-1943 рр. освітній процес на вимогу бургомістра був припинений. Після звільнення міста дітей тимчасово розмістили в колишніх стайнях (територія сучасного заводу «Буддеталь»). — У 1943 році при проведенні військової операції зі звільнення Києва в нашій школі розташовувався штаб Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу, звільняв також Москву, Сталінград і дійшов до Берліна, — поділився з нами старшокласник Саша Бєляков. — Тут же були вириті землянки для офіцерів. Саме тому зусиллями школярів і ветеранів-танкістів у нас створений шкільний музей з унікальними експонатами — зброєю часів війни. Ідеально зберігся тут кулемет «Максим», окрайці самого справжнього блокадного хліба, передані ветеранськими організаціями Санкт – Петербургу.

ХОДИЛИ В ТІЛЬНИКАХ. У школі №42 ніколи не навчалися діти багатіїв і знаменитих. Розташовується вона на околиці міста. Спочатку Стара Дарниця відносилася до Чернігівської губернії. Втім, про школу знали майже у всьому Києві. Вона славилася своєю оригінальністю. Так, у 60-ті роки минулого століття 42-гу називали «морською», оскільки парадна форма учнів була в точності як у моряків, а директором школи був капітан другого рангу Білаш. У свята дітвора марширувала в шкільному дворі в смугастих тільниках під запальну музику. Сьогодні в школі працюють представники сімейних учительських династій, багато з яких є її випускниками у другому і третьому поколіннях. Викладачі наводять цікаву статистику — більше 30% її вчителів закінчили свого часу саме 42 школу.

Поділіться